Franciszek przestrzega przed głupotą
Nie popadajmy w głupotę, która polega na niezdolności słuchania Słowa Bożego i prowadzi do rozkładu moralnego – powiedział Papież podczas porannej Eucharystii w Domu św. Marty.
Międzynarodowy Kongres Ruchu „Europa Christi”
Pod hasłem „Otwórzcie drzwi Chrystusowi!”, w dniach 19-23 października odbywał się będzie Międzynarodowy Kongres Ruchu „Europa Christi”.
Święty Ignacy Antiocheński
Św. Ignacy był trzecim biskupem Antiochii, od 70 do 107 roku, który był rokiem jego męczeństwa.
Św. Jan Paweł II zostanie ogłoszony Patronem Akcji Katolickiej w Polsce
W Bazylice Archikatedralnej św. Jana Chrzciciela w Warszawie 22 października św. Jan Paweł II zostanie ogłoszony Patronem Akcji Katolickiej w Polsce.
Przeniesienie urny z ciałem św. Ojca Pio
Za zgodą watykańskiej Kongregacji Spraw Kanonizacyjnych, urna z ciałem św. Pio z Pietrelciny powróci na zimę do sanktuarium, w którym przechowywana była przez 42 lata po jego śmierci w 1968 roku.
Oświadczenie prowincjała paulistów w sprawie publikacji we włoskiej Famiglia Cristiana
Z ubolewaniem i oburzeniem przyjąłem opublikowaną na łamach włoskiego tygodnika „Famiglia Cristiana” serię artykułów autorstwa Alberto Bobbio, dotyczącą sytuacji i wydarzeń dokonujących się w Polsce, zwłaszcza inicjatywy „Różaniec do granic”.
„Nie piję, bo kocham” - na placu Piłsudskiego trwa piknik edukacyjny
Na placu Piłsudskiego w Warszawie trwa piknik edukacyjny „Świadek Wolności”, który oficjalnie inauguruje ogólnopolską kampanię społeczną: „Nie piję, bo kocham”. Wydarzenie towarzyszące Narodowemu Kongresowi Trzeźwości zakończy wieczorny koncert.
Kościół: Abp Kupny przewodniczył uroczystościom odpustowym w Berlinie
Metropolita wrocławski przewodniczył Mszy św. w katedrze pw. św. Jadwigi w Berlinie. Wraz z tamtejszym ordynariuszem abp. Heinerem Kochem uroczyście zakończył obchody 750-lecia kanonizacji księżnej z Trzebnicy.
Kościół: Żeglarz połączy sanktuaria w Fatimie i Aparecidzie
Żeglarz Ricardo Diniz podczas swojej symbolicznej podróży po Oceanie Atlantyckim połączy sanktuaria w Fatimie i Aparecidzie. W samotny rejs jachtem Portugalczyk zabierze figurkę Matki Bożej Fatimskiej, prezent od władz portugalskiego sanktuarium dla popularnego miejsca kultu w Brazylii, które w tym roku obchodzi 300. rocznicę objawień maryjnych.
Kościół: W Oknie Życia znaleziono dwoje dzieci

rssfeedwidget.com