Turystyka w Polsce: miasta, zabytki, regiony, noclegi i atrakcje - Polska Travel
Polska z dzieckiem - konkurs rozstrzygnięty
Wed, 20 Sep 2017 13:35:10 +0200

 


Niezwykłe, wyjątkowe, niebanalne - takie relacje z wakacji przesłali uczestnicy konkursu "Polska z dzieckiem" organizowanego przez www.dzieckowpodrozy.pl w partnerstwie z Polską Organizacją Turystyczną.

Podróżujące rodziny udowodniły, że nie trzeba wyjeżdżać na drugi koniec świata, aby wakacje były magiczne i niezapomniane. Polska ma do zaoferowania tak wiele wyjątkowych miejsc, czasami zupełnie nieoczywistych, a czasami w nieoczyswisty sposób odkrywanych. Suwlaszczyzna, Kaszuby, Mazury, Tatry, Beskidy, Bałtyk, a także wakacje w mieście - to tylko początek długiej listy niesamowitych inspiracji na rodzinne wypady. O tym, że warto na wakacje wybrać Polskę, niech przekonają Was fragmenty zgłoszeń uczestników konkursu "Polska z dzieckiem".

"A Polska jest cudowna! I można odkryć w niej zapomniane miejsca, i znaleźć egzotyczne gatunki, a i plaże są zjawiskowe… Dlatego w pierwszej kolejności staramy się naszemu małemu odkrywcy pokazywać właśnie Polskę i jej cuda." - przeczytamy w jednym z wyróżnionych zgłoszeń.

W innym przekonamy się, że wypoczynek w lesie pod namiotem, z z dwójką małych dzieci w dodatku w 8 miesiącu ciąży, nie jest żadnym problemem: "To był dla mnie autentycznie wspaniały wypoczynek i prawdziwy reset od codzienności. Bo w ciąży też można wiele, kobieta w ciąży to nie inkubator i wcale nie musi rezygnować ze wszystkiego i zasiadać na fotelu w oczekiwaniu."

W kolejnej relacji przekonacie się, że ulewny deszcz i wiatr, w oczach dziecka to nie powód do zaprzestania rowerowej wycieczki, to powód to poczucia się super bohaterem. "Gdy zjeżdżamy w ulewnym deszczu do Łaz, długie foliowe peleryny unoszą się za nami w powietrzu. Wyglądamy niczym rycerze pędzący na swych rumakach. Syn widzi to inaczej - mówi, że wyglądam jak Superman :)"

Autorom niesamowitych relacji dziękujemy za udział w konkursie, a wszystkich zapraszamy do odkrywania relacji i gotowych pomysłów na rodzinne wyjazdy na stronie z wynikami.

http://www.dzieckowpodrozy.pl/wyniki-konkurs-polska-z-dzieckiem/

 

Pakiet Podróżnika już w sprzedaży
Tue, 19 Sep 2017 12:35:41 +0200

Pakiet Podróżnika - logo 003

Polska kolej stała się jeszcze bardziej nowoczesna i przyjazna pasażerom. W sprzedaży jest już Pakiet Podróżnika. W kasach kolejowych PKP Intercity, POLREGIO i PKP SKM w Trójmieście można kupić pakiet biletów na przejazd pociągami trzech przewoźników i podróżować z nim niemal do każdego zakątka kraju.

Pakiet Podróżnika to inicjatywa, która pozwala pasażerom na nabycie w jednym miejscu i jednej transakcji biletu na przejazd pociągami trzech różnych przewoźników. Stworzony na potrzeby systemu program daje możliwość wyboru najtańszego połączenia, biorąc pod uwagę ofertę PKP Intercity, POLREGIO i PKP SKM w Trójmieście. Dla pasażera udającego się w podróż pociągiem oznacza to przede wszystkim sporą oszczędność czasu przy zakupie biletów. Co ważne, w ramach Pakietu Podróżnika uwzględniane są wszystkie zniżki i oferty handlowe każdego z przewoźników.

Pakiet Podróżnika dostępny jest w kasach wszystkich trzech przewoźników. Docelowo rozwiązanie to będzie dostępne także w internetowym systemie sprzedaży.

Polska zobacz więcej – weekend za pół ceny
Mon, 18 Sep 2017 15:34:58 +0200

weekend wedrowka

Jesienna edycja akcji „Polska zobacz więcej – weekend za pół ceny" odbędzie się w dniach 6 - 8 października 2017 r. Chętni do wzięcia udziału mają do dyspozycji prawie 500 ofert przygotowanych przez hotelarzy, restauratorów, muzea, parki rozrywki, placówki kultury itp.

Aby skorzystać z przygotowanych ofert, wejdź na stronę www.polskazobaczwiecej.pl, wyszukaj oferty, zarezerwuj i zwiedzaj z nami Polskę.

Znamy wyniki sondy TOP 5 zamków i pałaców w Polsce!
Mon, 18 Sep 2017 09:18:12 +0200

logo-sondy-zamek tekst

 

W piątek o północy zakończyło się głosowanie internautów etapu ogólnopolskiego w naszej sondzie "TOP 5 zamków i pałaców". Po bardzo intensywnej rywalizacji wyłonili nam się następujący zwycięzcy TOP 5:

 

     1. Zamek w Niemodlinie (33,3 % głosów)

     2. Pałac Potockich w Radzyniu Podlaskim (29,3 % głosów)

     3. Zespół Wzgórza Zamkowego we Fromborku (13,8 % głosów)

     4. Zamek w Pszczynie (9,5 % głosów)

     5. Zamek w Łańcucie (4 % głosów)


Zwycięzcom gratulujemy! 


Zobacz więcej o sondzie "TOP 5 zamków i pałaców"

22-24 września - historyczny weekend 800-lecie Opola
Mon, 11 Sep 2017 11:38:15 +0200


Weekend 22-24 września br. obfitować będzie w liczne atrakcje, tym bardziej szczególne, bo związane z uroczystymi obchodami 800-lecia Opola. Dlatego już dziś warto ten czas zarezerwować dla naszego pięknego miasta.

PARADA HISTORYCZNA

Już 23 września ulicami Opola przejdzie długo zapowiadana uroczysta parada historyczna z udziałem mieszkańców, przedstawicieli dzielnic miasta, opolskich szkół, artystów oraz delegacji miast partnerskich. To wyjątkowe wydarzenie to swego rodzaju hołd złożony 800-letniemu miastu, jego bogatej, wielokulturowej historii oraz postaciom, które na przełomie wieków tworzyły Opole i wpływały na jego losy. Dlatego wśród uczestników spotkać będzie można św. Wojciecha, Mieszka I i króla Bolesława Chrobrego, a także opolskich Piastów - m.in. założyciela miasta - księcia Kazimierza I Opolskiego z piękną księżną Wiolą.

Uczestnicy parady historycznej wyruszą o godz. 15.00 z ul. Ozimskiej (parking TESCO) a następnie ulicami Ozimską, Kołłątaja, 1 Maja i Piastowską dotrą do opolskiego Rynku, gdzie zostaną powitani przez Prezydenta Miasta Opola oraz przedstawicieli wielu opolskich środowisk.
Po zakończeniu parady, na wszystkich jej uczestników oraz widzów, czekać będzie niespodzianka: koncert z okazji 800-lecia Opola, podczas którego wystąpi Stanisław Karpiel – Bułecka wraz z zespołem Future Folk.
Całe wydarzenie  transmitowane będzie na żywo na telebimach ustawionych na scenach: przy Placu Wolności i na Rynku.

JARMARK FRANCISZKAŃSKI

To nie koniec atrakcji tego wyjątkowego weekendu.  Od lat bowiem, w tym czasie odbywa się w naszym mieście Jarmark Franciszkański, na który nikogo zapraszać nie trzeba, a który w tym roku dedykowany będzie właśnie Jubileuszowi 800 – lecia Opola. Stąd jeszcze bogatszy program Jarmarku. Obok tradycyjnej prezentacji produktów regionalnych i rękodzieła artystycznego, zaplanowano także występy świętujących z Opolem miast partnerskich (Orkiestry St. Augustin Bläser z niemieckiego Ingolstadt, dziecięcego zespołu Pulutyka z Grupy Tanecznej Alba Regia w węgierskim Székesfehérvár, Chóru Przykarpacie z Iwano-Frankiwska na Ukrainie oraz zespołu z miasta Alytus na Litwie), koncert zespołu „No To Co”, duety i arie operetkowe wykonywane w duchu muzycznego Wiednia, pokazy zespołów tanecznych i muzycznych zaproszonych z całej Polski oraz występy orkiestr dętych.

Podczas Jarmarku będzie można spróbować także słynnych już opolskich precli pieczonych według starej oryginalnej receptury z 1529 roku.  Zaplanowano także liczne warsztaty i animacje artystyczne, pokazy rzemiosł dawnych i zabawy historyczne a także, cieszące się dużą popularnością, zwiedzanie klasztoru ojców Franciszkanów. Najmłodsi znajdą „coś dla siebie” w towarzyszącym Jarmarkowi wesołym miasteczku, gdzie zabawiać ich będą m.in. animatorzy, szczudlarze czy specjalne pokazy baniek mydlanych.
Sobotni wieczór (tj. 23.09.) również będzie pełen atrakcji. We współpracy z Archiwum Państwowym przygotowana zostanie ciekawa historyczna gra miejska z nagrodami. Zaś wszystkich „wytrwałych” zapraszamy o godz. 23.00 do Kościoła oo. Franciszkanów na widowisko Król Jan Kazimierz w Opolu - Uniwersał Królewski wzywający do walki ze Szwedami, będący rekonstrukcją wydarzenia z 1655 roku. Tuż po inscenizacji, o północy odbędzie się klimatyczny koncert muzyki organowej epoki baroku w wykonaniu Zuzanny i Macieja Batorów.

SPOTKANIE MIAST PARTNERSKICH
Wyjątkowy historyczny weekend to także okazja do międzynarodowego spotkania jakiego jeszcze w Opolu nie było. Przedstawiciele ośmiu miast partnerskich odwiedzą nasze miasto właśnie we wrześniu, aby wziąć udział w historycznej paradzie oraz uczestniczyć w konferencji Społeczna i międzykulturowa współpraca miast kluczem do europejskiej solidarności. Podczas konferencji, która odbędzie się w piątek 22 września w sali im. Karola Musioła w opolskim ratuszu nasi goście z Alytusa, Ingolstadt, Poczdamu, Kuopio, Bruntála, Iwano-Frankiwska, Székesfehérvár i Biełgorodu wspólnie z przedstawicielami organizacji pozarządowych, instytucji miejskich oraz mieszkańców będą dzielić się swoimi doświadczeniami dotyczącymi budowania społeczeństwa europejskiego i włączania mieszkańców we współdecydowanie o kierunkach polityki rozwoju miast. Konferencji towarzyszyć będzie debata Solidarność w czasach kryzysu, poświęcona m.in. dotychczasowym doświadczeniom wzajemnej pomocy w sytuacjach kryzysowych, co jest szczególnie ważne w roku 20-lecia powodzi w Opolu. Konferencja i debata odbywają się w ramach projektu Solidarni w partnerstwie, który Opole realizuje wraz ze swoimi miastami partnerskimi w ramach Programu Europa dla Obywateli.


Zapraszamy zatem na wyjątkowy jubileuszowy weekend do 800-letniego Opola!

Light.Move.Festival. – wystartuje już 29 września
Mon, 11 Sep 2017 11:00:55 +0200

LMF 2017


Łódzki Light.Move.Festival. rozpocznie się 29 września, a zakończy 1 października. Tegorocznym motywem przewodnim  będzie nim „No limits - szlakiem awangardy", wpisujący się w obchody stulecia ruchu awangardowego w Polsce. We współpracy z największym festiwalem Światła na świecie – Fête des Lumières w Lyonie – organizatorzy zestawią ze sobą twórczość łódzkich artystów takich jak Władysław Strzemiński czy Józef Robakowski z europejskimi twórcami sztuki awangardowej oraz pokażą najnowsze prace polskich i światowych artystów wizualnych.


Festiwal Kinetycznej Sztuki Światła Light.Move.Festival to największy festiwal światła w Polsce, organizowany od 2011 roku.
Został pomyślany jako niecodzienna, cykliczna impreza, której głównym celem jest promowanie potencjału kulturalnego i twórczego oraz pokazanie w zupełnie inny, niepowtarzalny sposób wartościowych zakątków, przestrzeni oraz budynków miasta nocą. LMF to połączenie historycznej tożsamości Łodzi z elementami sztuki wizualnej i multimedialnego przekazu. To ruch i dynamika, światło, projekcja, animacja, sztuka kinetyczna, dźwięk, barwa, rzeźby i instalacje świetlne.
Podczas festiwalu łódzkie ulice, zakamarki, zapomniane dziedzińce i podwórka przeistaczają się w otwarte galerie sztuki. Świadome, artystyczne użycie światła podkreśla indywidualność i atrakcyjność Łodzi oraz sprawia, że staje się ona niepowtarzalnym punktem na mapie Europy.

Więcej na www.lmf.com.pl

 


rssfeedwidget.com