Turystyka w Polsce: miasta, zabytki, regiony, noclegi i atrakcje - Polska Travel
Wiosna nadchodzi - zaplanuj z nami wycieczkę!
Wed, 14 Mar 2018 11:57:34 +0100

dzieci wiosna 640

21 marca rozpocznie się kalendarzowa wiosna. To okres, w którym wszystko budzi się do życia - ulubiona pora roku, na którą czekamy z niecierpliwością. To też dobry czas na wycieczki po Polsce.

Podróżując przez nasz kraj wiosną mijamy żółte od kwiatów dmuchawca łąki i polany całe kwitnącego rzepaku. Wierzby przydrożne wybuchają zielenią liści. Wiosenne polskie drogi zaprowadzą nas do 23 parków narodowych i ponad 120 parków krajobrazowych, do licznych ogrodów botanicznych i ogrodów pokazowych, a wielkie miasta zaoferują nam miejskie parki wypoczynkowo-rekreacyjne.

wiosna 640

Warto też się udać na polską wieś, gdzie oprócz świetnie zorganizowanych i wyposażonych gospodarstw agroturystycznych, znajdziemy piękne krajobrazy, bogactwo kulturowe i kulinarne regionów, mnogość produktów tradycyjnych i lokalnych oraz prawdziwą polską gościnność.

Wiosna to także Wielkanoc z barwnymi wydarzeniami i tradycyjnymi obrzędami. Może być ona świetnym motywem do podróży po Polsce w celu udziału w interesujących, a jednocześnie przybliżających naszą tradycję wydarzeniach i obrzędach religijnych związanych z Wielkim Tygodniem i świętami Wielkiej Nocy.

wiosenny zajaczek 640

Polska wiosna to koncert fruwającej orkiestry, na bez biały i fioletowy... Polska feeria zapachu jaśminu... 

Zatem koniecznie zaplanuj z nami wiosenną wycieczkę w Polsce, korzystając z "Planera wycieczek":

obraz planer wycieczek

Ruszyła rezerwacja biletów na Noce na Zamku Królewskim w Chęcinach
Wed, 14 Mar 2018 13:26:57 +0100

noce na zamku checiny.1 640

Dużymi krokami zbliża się okres letni a wraz z nim unikatowa ponadregionalna impreza organizowana przez Zamek Królewski w Chęcinach! Pierwsza Noc na Zamku - bo o niej mowa - odbędzie się już 2 maja! W tym roku zaplanowano 7 edycji wydarzenia. Bilety na każdą z nich już są dostępne w sprzedaży!

Wydarzenie wyróżnia liczna ilość atrakcji oraz oryginalny sposób poznawania historii i legend zamku. Widowiskowe pokazy ognia, spacer z przewodnikiem, wystrzały z broni palnej, nauka tańca średniowiecznego, pokazy walk rycerskich, humorystyczne scenki tematyczne oraz konkursy i turnieje z nagrodami to unikalnie skomponowana propozycja nocnego zwiedzania. Magicznego klimatu dodaje iluminacja świetlna oraz Biała Dama niespodziewanie pojawiające się na murach warowni. Dodatkowo z Góry Zamkowej rozciąga się niesamowita nocna panorama regionu. Największą grupę uczestników wydarzenia stanowią rodziny z dziećmi. Noc na Zamku to unikatowa impreza dostarczająca ponadprzeciętnych, oryginalnych emocji.

Bilety są dostępne na stronie: www.tubilety.pl 

noce na zamku checiny plakat

Zbliża się wiosna - wyczarteruj sobie jacht motorowy! To możliwe bez patentu!
Mon, 05 Mar 2018 13:21:52 +0100

czarter lodzi 1 640

Wiosna zbliża się wielkimi krokami i warto spędzić ją w niesztampowy sposób!

Od kilku lat na Mazurach rozwijana jest oferta wynajmu kabinowych łodzi motorowych bez patentu (zgodnie z regulacją z dnia 25 czerwca 2010 r. o sporcie (Dz.U. 2010 nr 127 poz. 857): „Nie wymaga posiadania dokumentu kwalifikacyjnego uprawianie turystyki wodnej na jachtach motorowych o mocy silnika do 75 kW i o długości kadłuba do 13 m, których prędkość maksymalna ograniczona jest konstrukcyjnie do 15 km/h.”). Wystarczy szkolenie przeprowadzone przez armatora jachtu (wynajmującego) i każdy zdrowy może pływać dużą motorówką po szlaku Wielkich Jezior Mazurskich. Oferty czarteru jachtów motorowych bez patentu są o tyle ciekawe, że wielkość kabin tych jednostek zapewnia nocleg czasami nawet dla 8 osób. Takie motorówki są jak pływające domki – jachty motorowe są wyposażone w kuchnię gazową, zlew z bieżącą wodą, lodówkę, pełne zasilanie elektryczne, TV, radio, osobną kabinę WC, ogrzewanie (przydatne na wiosenne chłodne wieczory) oraz w większych jednostkach nawet prysznic z ciepłą wodą. Ta realna alternatywa dla hoteli mocno kusi ceną: wynajem mniejszej łódki motorowej z możliwością noclegu dla 4 osób, to koszt od 140 PLN w maju! Im bliżej sezonu letniego, tym standardowo cena wzrasta.

Mazury to przede wszystkim natura – czarter jachtów motorowych bez patentu umożliwia turystom ciągły z nią kontakt. Co więcej mnogość portów na szlaku (Węgorzewo, Giżycko, Mikołajki, Ruciane Nida, Ryn, Pisz) gwarantuje bezpieczną przystań i bardzo dobre zaplecze gastronomiczne. Mazurskie nadjeziorne miejscowości to wiele dodatkowych atrakcji, takich jak: muzea, zabytkowe zamki, parki dzikich zwierząt, ośrodki SPA, inne wodne szaleństwa (rejsy szybką motorówką czy holowanie na bananie wodnym), a także koncerty miejskie oraz szantowe w dużych żeglarskich tawernach, czy amfiteatrach.

Optymalny okres czarteru jachtu, to tydzień (łodzie najczęściej są wymieniane w sobotę) – aby zwiedzić cały szlak Wielkich Jezior Mazurskich należy wybrać się kilkukrotnie na co najmniej dwutygodniowe rejsy. Przed sezonem wynajmujący łodzie zgadzają się na czarter nawet na kilka dni – w sezonie jest to raczej niemożliwe, chyba, że znajdziemy ofertę wynajmu małych motorówek bez kabiny na kilka godzin.

Dowiedz się więcej na stronie: www.wypozyczalnia.mazury.pl  

czarter lodzi 2 640

Dłuży Wam się zima? Zaplanuj już dzisiaj rejs tramwajem wodnym po Zalewie Wiślanym
Tue, 20 Feb 2018 11:38:06 +0100

tramwaj wodny kutrzeba

Jeżeli dłuży Wam się zima i tęsknicie za wiosenno-letnimi atrakcjami, już dzisiaj możecie zaplanować rejs tramwajem wodnym po Zalewie Wiślanym. Ta ciekawa propozycja zwiedzania, która będzie dostępna od 28 kwietnia br., pozwoli przepłynąć z Krynicy Morskiej do Tolkmicka a następnie szybkim przejazdem specjalnym autokarem dostać się do Fromborka i z powrotem. Dzięki tramwajowi wodnemu im. Generała Kutrzeby, w atrakcyjny sposób można połączyć odpoczynek nad morzem ze zwiedzaniem Fromborka i widokowym rejsem po Zalewie Wiślanym.


Dowiedz się więcej na stronie: www.tramwajwodny.com.pl/zalewwislany 

ulotka Tolkmicko wiosna 2018

ulotka Krynica wiosna 2018 razem

Na niepogodę i chandrę zrób sobie piernika! Odwiedź Żywe Muzeum Piernika w Toruniu nagrodzone Złotym Certyfikatem POT!
Tue, 20 Feb 2018 12:07:46 +0100

zywe muzeum piernika baner

Jeśli dopadła Cię chandra, wybierz się do Torunia i odwiedź tam Żywe Muzeum Piernika, które otrzymało Złoty Certyfikat Polskiej Organizacji Turystycznej! Czy wiesz że Toruńskie Żywe Muzeum Piernika to pierwsza tego typu interaktywna placówka w Europie? Została ona uznana przez największy amerykański portal Huffington Post za jedno z 10 miejsc na świecie, które trzeba zobaczyć. Muzeum to ustanowiło rekord na największe na świecie serce z piernika, które miało 12m2, ważyło 238 kg i zostało zjedzone w 15 minut. Warto też wiedzieć, że Żywe Muzeum Piernika otrzymało Certyfikat Jakości TripAdvisor oraz znalazło się wśród 10 najciekawszych muzeów w Polsce według rankingu Pascala i zostało wybrane jednym z Nowych Cudów Polski przez National Geographic.

A nic tak nie smakuje i nie poprawia nastroju jak własnoręcznie zrobiony piernik. Dlatego odwiedź pierwsze na świecie Żywe Muzeum Piernika w Toruniu - miejsce unikatowe, intrygujące i magiczne, wypełnione historią Torunia i pachnące piernikami, które w sposób oddziałujący na zmysły umożliwia zetknięcie się z wciąż żywą i powszechnie znaną tradycją tego miasta.

Dowiedz się więcej na stronie: www.muzeumpiernika.pl


rssfeedwidget.com