Turystyka w Polsce: miasta, zabytki, regiony, noclegi i atrakcje - Polska Travel
Kolejny sukces Gdańska! Tym razem w rankingu TripAdvisor
Tue, 16 Jan 2018 11:30:54 +0100

Gdansk ludzie

W jednym z najważniejszych światowych turystycznych serwisów opiniotwórczych - TripAdvisor, w zestawieniu Top Destination on the Rise, Gdańsk  zajął wysokie piąte miejsce w świecie i pierwsze w Europie (jako jedyne polskie miasto) według rocznego wzrostu pozytywnych opinii turystów. Turyści i podróżnicy z całego świata wysoko ocenili atrakcyjność miasta, jego położenie i zabytki.

To już kolejne wyróżnienie dla tego pięknego polskiego miasta. Przypomnijmy: w zeszłym roku w konkursie European Best Destination, miasto zajęło 3 miejsce! (Gdańsk – jeden z najbardziej atrakcyjnych kierunków turystycznych w Europie!); a już w tym roku informowaliśmy, że gród Neptuna został wybrany do top 10 romantycznych miejsc w Europie wg Trafalgar - światowego lidera wycieczek (Gdańsk w top10 romantycznych miejsc w Europie!)

A może pilotować samolot? Centrum Edukacji Lotniczej w Balicach zaprasza nie tylko w ferie!
Mon, 15 Jan 2018 11:13:52 +0100

CEL Balice1

Centrum Edukacji Lotniczej w Kraków Airport to unikatowe przedsięwzięcie. Krakowskie lotnisko jest jedynym w Polsce portem lotniczym posiadającym taki ośrodek. Zadaniem centrum jest przybliżenie, w ciekawy i przystępny dla różnych grup wiekowych sposób, wiedzy z zakresu lotnictwa. W centrum można m.in. poznać zasady funkcjonowania i organizacji lotniska.

Centrum Edukacji Lotniczej znajduje się w zachodniej części Budynku Administracyjno-Technicznego (w dawnym terminalu krajowym). W centrum organizowane są m.in. wycieczki, lekcje tematyczne, teatrzyki dla najmłodszych, szkolenia specjalistyczne, warsztaty i kursy e-learningowe. Na odwiedzających czeka symulator lotów oraz humanoidalny robot o imieniu Sanbot, który asystuje zwiedzającym. Odwiedzający centrum mają możliwość wcielenia się w rolę pracownika lotniska i samodzielnego wykonania pracy przy danym stanowisku na „ścieżce pasażera”. Program zajęć został dostosowany do wieku uczestników.

Na powierzchni 400 m2 centrum powstała sala ogólnodostępna z elementami infrastruktury terminalowej (lotnisko w pigułce) sale tematyczne oraz dwie sale do e-learningu, każda z 6 stanowiskami komputerowymi.

W centrum istnieje również możliwość organizacji imprez okolicznościowych dla dzieci, urozmaiconych o animacje o tematyce lotniczej. Rozwój edukacji stanowi jeden z celów zawartych w strategii społecznej odpowiedzialności Kraków Airport w obszarze zaangażowania społecznego portu.

CEL Balice2


Zobacz więcej na: www.krakowairport.pl/CEL 

Muzeum Papiernictwa czynne dłużej podczas ferii!
Mon, 15 Jan 2018 10:43:08 +0100

Papiernia zima. Fot. K. Jankowski

Czerpanie papieru to atrakcja, której nie można pominąć podczas podroży po Dolnym Śląsku. Jedyny czynny młyn papierniczy w Polsce znajduje się w Dusznikach-Zdroju, tuż przy drodze międzynarodowej E67. Miejsce nazywane „magicznym”, mieści w swoich wnętrzach Muzeum Papiernictwa i niezwykłą halę produkcyjną, w której chętni mogą samodzielnie wykonać kartki papieru, a nawet odbić swoją dłoń w papierze.

Z okazji trwania ferii zimowych zostały wydłużone godziny otwarcia:

  • poniedziałek – piątek od 9:00 do 18:00,
  • soboty od 9:00 do 17:00,
  • niedziele od 9:00 do 15:00 (warsztaty odbywają się od poniedziałku do soboty, ostatnie – na godzinę przed zamknięciem Muzeum).

Ponadto została udostępniona zwiedzającym wystawa czasowa „Ekslibrisy Europy”, prezentującą ok. 200 ekslibrisów - księgoznaków, pochodzących z prywatnej kolekcji Andrzeja Włodarskiego, introligatora, bibliofila, konserwatora książek.

19 stycznia o godz. 16.00 zostanie otwarta również wystawa „Signum Temporis”. Ekspozycja prezentuje rzeźby wykonane z papieru autorstwa krakowskiego artysty Tomasza Westrycha. Wystawa realizowana jest w ramach obchodów „Jubileuszu 50-lecia Muzeum Papiernictwa. 1968-2018”.

plakat Signum Temporis - plakat

Zobacz więcej na: www.muzeumpapiernictwa.pl 

Nowa wystawa w Muzeum Narodowym w Warszawie - Galeria Wzornictwa Polskiego
Mon, 15 Jan 2018 10:19:32 +0100

 GaleriaWzornictwaPolskiego.1

Najciekawsze prace polskich projektantów z różnych epok i środowisk można zobaczyć w Galerii Wzornictwa Polskiego - nowej atrakcji przygotowanej przez Muzeum Narodowe w Warszawie. Zwiedzający MNW od 15 grudnia 2017 r. mogą zapoznać się na stałej wystawie z wytworami polskiego wzornictwa od początku XX wieku po czasy współczesne. Przedstawiono tu polskie projekty z różnych epok i środowisk twórczych. 


Zobacz więcej na: www.mnw.art.pl/kolekcje/galer/galeria-wzornictwa 

W Ełku nowa atrakcja dla dzieci - kolej na klocki!
Mon, 15 Jan 2018 09:51:27 +0100

kolej na klocki

Zaczęły się ferie. Kto będzie w Ełku lub w okolicach, niech zabiera dzieciaki do budynku dworca PKP! Tam znajduje się nowa atrakcja - klockowniaKolej Na Klocki to miejsce twórczej zabawy dla dzieci i dorosłych. Niewyczerpana ilość możliwości budowania i tworzenia. Można po prostu wejść i budować. Dla osób zaawansowanych w budowaniu klockami, proponowane są warsztaty z robotyki i programowania. Powierzchnia liczy 300m2. Z okien widać przejeżdżające pociągi przez dworzec główny w Ełku.

Zobacz więcej: www.facebook.com/kolejnaklocki 


rssfeedwidget.com