Bp Wątroba: Bóg jest Panem dziejów
„Panem dziejów nie jest przypadek, nie jest partia, ale Bóg” – mówił bp Jan Wątroba podczas obchodów 38. Rocznicy wprowadzenia stanu wojennego. 13 grudnia 2019 r. w kościele farnym w Rzeszowie modlono się w intencji ojczyzny, ofiar stanu wojennego i osób represjonowanych.
Kielce: największa wigilia dla bezdomnych i samotnych
Z udziałem biskupów kieleckich, władz miasta i pracowników organizacji pomocowych 24 grudnia odbędzie się największa i jedna z najstarszych wigilii dla samotnych i bezdomnych – w Wojewódzkim Domu Kultury, z udziałem ok. pięciuset osób. Dla wszystkich zostaną przygotowane paczki.
Bp Lityński: Niech ewangeliczna cnota solidarności żyje w całej naszej Ojczyźnie
„Niech ewangeliczna cnota solidarności, pojednania i przebaczenia żyje w polskich rodzinach i w naszych sercach, w całej naszej Ojczyźnie” – mówił bp Tadeusz Lityński w 38. rocznicę wybuchu stanu wojennego w Gorzowie Wlkp. Wziął tam udział w obchodach zorganizowanych przez Gorzowskie Stowarzyszenie Osób Represjonowanych w Stanie Wojennym.
Katowice: Msza św. w intencji poległych górników z Kopalni Wujek (zapowiedź)
W poniedziałek, 16 grudnia br., o godz. 16.00 w parafii pw. Podwyższenia Krzyża Świętego w Katowicach (ul. Piękna 8) metropolita katowicki przewodniczyć będzie Mszy św. w intencji dziewięciu poległych górników z Kopalni Wujek w 38. rocznicę ich tragicznej śmierci. Po Mszy św. uczestnicy przemaszerują pod Krzyż-Pomnik Górników przy Kopalni „Wujek” (plac NSZZ Solidarność).
V Światowy Kongres Miłosierdzia Bożego odbędzie się w przyszłym roku na Samoa
Odkrycie miłosierdzia Bożego jest darem, który zawdzięczamy pontyfikatom św. Jana Pawła II, Benedykta XVI i Waszej Świątobliwości – powiedział francuski kardynała Philippe Barbarin w czasie spotkania przedstawicieli francuskich ruchów i stowarzyszeń, zajmujących się głoszeniem Bożego miłosierdzia, z Franciszkiem 13 grudnia w Watykanie. Zapowiedział też, że w przyszłym roku odbędzie się V Światowy Kongres Miłosierdzia Bożego na Samoa w Oceanii.
Kaznodzieja papieski: Ewangelii nie wystarczy głosić, trzeba nią żyć
o. cantalamessa, wielki piątek,watykan„Magnificat pokazuje nam, że Bóg chętniej przebywa z potrzebującymi i głodnymi, którzy zadręczają Go prośbami, niż z bogatymi i sytymi, którzy nie proszą Go o nic”. To słowa o. Raniero Cantalamessy OFMCap skierowane do papieża Franciszka i członków Kurii Rzymskiej. Kapucyn wygłosił dziś drugie z serii kazań adwentowych w kaplicy Redemptoris Mater w Pałacu Apostolskim . W tym roku ich tematem jest Matka Boża. Dzisiejsza medytacja oparta była na scenie Nawiedzenia św. Elżbiety i dotyczyła pieśni Maryi „Magnificat”.
Katolicy sceptycznie o szczycie klimatycznym COP25 w Madrycie
Przedstawiciele organizacji katolickich, uczestniczących w kończącym się 13 grudnia szczycie klimatycznym ONZ (COP 25) w Madrycie, sceptycznie oceniają jego postanowienia. Wskazują, że w podczas obrad zabrakło konkretnych decyzji dotyczących szybkiego zmniejszenia emisji gazów cieplarnianych do atmosfery.
Papież kocha kapłanów, nawet jeśli ich upomina
Z okazji 50. rocznicy święceń życzę papieżowi odwagi i przenikliwości w jego pasterskich poczynaniach na rzecz zachowania jedności Kościoła – powiedział Radiu Watykańskiemu kard. Marc Ouellet, prefekt Kongregacji ds. Biskupów. Podsumowując posługę Ojca Świętego, przyznał, że podziwia u papieża wolę głoszenia Ewangelii. Tym należy tłumaczyć wielość wystąpień Franciszka, który głosi homilie na codziennych Eucharystiach, udziela mnóstwa wywiadów, pisze wstępy do książek, wypowiada się na wszystkie tematy, które są dla niego ważne.
Bp Zadarko: Ciągle pojawiają się ci, którzy chcą zmienić rozumienie powojennej historii Polski
- Kiedy słyszymy, że Armia Czerwona wyzwalała naszą ojczyznę, to znaczy, że coś dzieje się nie tak, a w duszy każdego Polaka muszą zapalić się czerwone lampy. Wydawało się, że takie zdanie już nigdy nie powinno paść, nie tylko z ust prawdziwych patriotów, ale także tych, którzy - wydawało się - nauczyli się historii - powiedział biskup pomocniczy diecezji koszalińsko-kołobrzeskiej Krzysztof Zadarko. Przewodniczył on Mszy św. w koszalińskiej katedrze w 38. rocznicę wprowadzenia stanu wojennego.
Warszawa: spotkanie opłatkowe środowisk katyńskich i sybirackich
Spotkanie opłatkowe środowisk katyńskich i sybirackich odbyło się dziś w Centrum Konferencyjnym Ordynariatu Polowego. Poprzedziła je Msza św. sprawowana w katedrze polowej pod przewodnictwem biskupa polowego Józefa Guzdka. Przed błogosławieństwem Ordynariusz Wojskowy odznaczył pięć osób zasłużonych w upamiętnianiu ofiar Zbrodni Katyńskiej oraz za upowszechnienie wiedzy na temat martyrologii Polaków na Wschodzie.

rssfeedwidget.com