Proces beatyfikacyjny dr Błeńskiej rozpocznie się 18 października
„W Niedzielę Misyjną 18 października o g. 9.30 w katedrze poznańskiej rozpocznie się proces beatyfikacyjny dr Wandy Błeńskiej, polskiej lekarki i misjonarki” – poinformował bp Szymon Stułkowski.
Obrońcy życia zaapelują na Jasnej Górze o wykreślenie przesłanki eugenicznej
"Każdy człowiek ma prawo do życia. Bez wyjątków!" – to hasło towarzyszyć będzie jubileuszowej, 40. Pielgrzymce Obrońców Życia Człowieka na Jasną Górę, zaplanowanej na 21 marca. Uczestnicy apelować będą do parlamentarzystów o to, by przesłanka eugeniczna przestała być podstawą do legalnej aborcji oraz o systemowe wsparcie dla niepełnosprawnych.
Inicjatywy Dnia Modlitwy i Pokuty za Grzech Wykorzystania Seksualnego Małoletnich
ksiądz kapłan księżaPierwszy piątek Wielkiego Postu przeżywamy w Kościele w Polsce jako Dzień modlitwy i pokuty za grzechy wykorzystania seksualnego małoletnich. Z tej okazji w diecezjach i zakonach podejmowane są różnorakie inicjatywy modlitewne.
Bp Jan Tyrawa: nawrócić się to znaczy odrzucić wszelkie zło i grzech
„Wielki Post ma człowieka doprowadzić do radości przeżywania zmartwychwstania Pańskiego” – mówił w Środę Popielcową w katedrze bydgoskiej bp Jan Tyrawa. „Po to, by mieć również w nim swój udział” – dodał ordynariusz diecezji.
Wielki Post u luteran
W obliczu Krzyża milknąć winny wszelkie spory teologiczne i powinien być solus Christus, tylko Chrystus - mówi dr Dariusz Bruncz, redaktor naczelny ekumenizm.pl. W rozmowie z KAI omawia m. in. wielkopostne tradycje u luteran.
Pełny skład orzekający Trybunału Konstytucyjnego pracuje nad wnioskiem ws. aborcji
Pełny skład orzekający pracuje nad poselskim wnioskiem o zbadanie zgodności z konstytucją tzw. przesłanki eugenicznej - dowiedziała się KAI w biurze prasowym Trybunału Konstytucyjnego. Wciąż nie wiadomo jednak, czy i kiedy zapadnie w tej sprawie orzeczenie.
Franciszek zapewnia o swej bliskości osoby zarażone koronawirusem
Na zakończenie audiencji ogólnej w Watykanie Ojciec Święty zapewnił o swej bliskości wobec osób dotkniętych epidemią koronawirusa.
Franciszek podkreślił duchowe znaczenie pustyni
O duchowym znaczeniu pustyni, jako miejscu spotkania ze Słowem Bożym, ekologii serca, modlitwy, odkrywania tego, co istotne, samotności oraz drogi miłości wobec najsłabszych mówił Ojciec Święty podczas dzisiejszej audiencji ogólnej w Watykanie. W swojej katechezie papież nawiązał do rozpoczynającego się wraz ze Środą Popielcową okresu Wielkiego Postu. Jego słów na placu św. Piotra wysłuchało dziś około 12 tys. wiernych.
U luteran rozpoczął się Czas Pasyjny
Kościół Ewangelicko-Augsburski w Polsce, podobnie jak inne Kościoły chrześcijańskie tradycji zachodniej, wkracza w Wielki Post, zwany w tradycji luterańskiej Czasem Pasyjnym.
Rekordowa edycja akcji „Wyślij pączka do Afryki”
W ciągu zaledwie kilku dni od Tłustego Czwartku kapucyńscy misjonarze zostali wsparci kwotą blisko 400 tys. zł. - Dziękujemy bardzo i otaczamy modlitwą wszystkich dobrodziejów i darczyńców - mówi br. Jerzy Steliga OFMCap, prezes Fundacji „Kapucyni i Misje”, która prowadzi inicjatywę.

rssfeedwidget.com