Święcenia prezbiteratu w Gliwicach
Ze względu na panującą epidemię, już kilka tygodni temu, święcenia kapłańskie w diecezji gliwickiej zorganizowano w tym roku w dwóch grupach. Odbyły się tradycyjnie w wigilię Zesłania Ducha Świętego, 30 maja, jednocześnie w katedrze i w parafii Św. Bartłomieja w Gliwicach. Święcenia przyjęło w sumie ośmiu diakonów.
Papieska pomoc dla Zambii
Rośnie lista inicjatyw pomocowych papieża Franciszka z powodu pandemii koronawirusa. Jak informuje portal „Vatican News” Ojciec Święty przesłał dary do położonej we wschodniej Afryce, Zambii. Wśród niech są wentylatory, maski ochronne i urządzenia medyczne. Sprzęt ma być dystrybuowany do katolickich szpitali w kraju.
Bp Greger w Łagiewnikach: czas otwierania kościołów okazją do rozpalenia serc ogniem Ducha Świętego
Coraz większa możliwość gromadzenia się w świątyniach „jest czasem nie tyle odmrażania naszych serc, ale jeszcze mocniejszego rozpalania ich ogniem Ducha Świętego” – wskazał bp Piotr Greger. Duchowny przewodniczył dziś Mszy św. w kaplicy klasztornej Sanktuarium Bożego Miłosierdzia w Krakowie-Łagiewnikach. Liturgię transmitowała TVP1.
W Pelplinie odbyło się Forum Duszpasterskie „U źródła łaski”
W Wigilię Zesłania Ducha Świętego w bazylice katedralnej w Pelplinie odbyło się Diecezjalne Forum Duszpasterskie pod hasłem „U Źródła łaski”. Rozpoczynając Mszę św., która była głównym punktem kilkugodzinnej modlitwy biskup pelpliński Ryszard Kasyna mówił: „pragniemy, by moc Bożego Ducha odnowiła nasze życie, życie naszej diecezji, naszych parafii, kapłanów posługujących, osób konsekrowanych, a także odnowiła nasze rodziny, dzieci, młodzież, starszych, by odnowiła wszystkie osoby zaangażowane w ruchach i wspólnotach duszpasterskich”.
Franciszek modlił się o zakończenie pandemii koronawirusa
O ustanie pandemii COVID-19 modlił się dziś wieczorem Ojciec Święty wraz z grupą wiernych przed Grotą z Lourdes, w Ogrodach Watykańskich. W modlitwę z Papieżem włączyły się sanktuaria na całym świecie, szczególnie 40 najważniejszych i najbardziej znanych: Aparecida w Brazylii, i Lujàn w Argentynie, a także różne sanktuaria od Korei do Fatimy, od Lourdes do Częstochowy, sanktuarium Naszej Pani w Banneux, oraz najbardziej znane włoskie sanktuaria: w Loreto, św. Ojca Pio w San Giovanni Rotondo oraz w Pompejach.
Wyjątkowe zakonne wykonanie sekwencji do Ducha Świętego
Niezwykłe wykonanie średniowiecznej sekwencji do Ducha Świętego zaprezentowała krakowska prowincja karmelitów bosych na swoim kanale You Tube. O tajemnicy Trzeciej Osoby Boskiej wspólnie śpiewają karmelitanka misjonarka, albertynka, terezjanka, karmelitanka bosa, jadwiżanka, a także: dominikanin, franciszkanin, jezuita, karmelita i ksiądz z archidiecezji warszawskiej.
Dziś uroczystość Zesłania Ducha Świętego
duch święty zesłanieZesłanie Ducha Świętego oznacza początek Kościoła. Duch Święty jest niezmiennie duszą Kościoła, ożywia go nadzieją, napełnia radością i przypomina o jego młodości. Duch Święty czyni z odkupionych przez Chrystusa jeden organizm - wspólnotę.
Ekumenicznie o Duchu Świętym – wywiad z szefem portalu ekumenizm.pl
"Niezwykle budujące jest słuchanie świadectwa innych, dlatego tak fundamentalne jest doświadczenie ekumeniczne, czerpanie z działania innych, do czego zachęca przecież wprost soborowy dekret o ekumenizmie 'Unitatis redintegratio', w którym Duch Święty wspominany jest ponad 40 razy" - mówi w rozmowie z KAI dr Dariusz Bruncz, red. naczelny portalu ekumenizm.pl.
Orędzie Światowej Rady Kościołów na Zesłanie Ducha Świętego
Zgodnie z wieloletnim zwyczajem ośmioro przewodniczących (prezydentów) Światowej Rady Kościołów (ŚRK) ogłosiło z okazji zbliżającej się uroczystości Zesłania Ducha Świętego wspólne orędzie, zatytułowane "Fale rozpaczy, języki ognia". Jego tematem jest rozważanie potężnej obecności Boga w dzisiejszym świecie, szczególnie w warunkach panującej obecnie pandemii koronawirusa.
Abp Gądecki: Duch Święty prowadzi nas do dojrzałości nieziemskiej
Człowiek potrzebuje światła Ducha Świętego, który dokonuje w nim dojrzałości nieziemskiej – mówił podczas Wigilii uroczystości Zesłania Ducha Świętego abp Stanisław Gądecki. W katedrze poznańskiej przewodniczący Episkopatu udzielił dorosłym katechumenom sakramentu chrztu św.

rssfeedwidget.com