Zmarła s. Anna Maria Cànopi, autorka książek z dziedziny duchowości
Miesiąc przed swymi 78. urodzinami zmarła znana autorka książek z dziedziny duchowości, s. Anna Maria Cànopi. Była benedyktyńską mniszką, założycielką i długoletnią opatką opactwa Mater Ecclesiae na wyspie San Giulio na jeziorze Orta w północnowłoskiej prowincji Novara.
Płock: 100 lat temu ks. prałat Ignacy Lasocki zakładał Polski Czerwony Krzyż
Płocki oddział Polskiego Czerwonego Krzyża rozpoczął obchody 100-lecia działalności. Organizacja powstała w mieście w 1919 roku, po zakończeniu I wojny światowej, kiedy płocczanie borykali się z biedą, głodem i chorobami. Pierwszym prezesem PCK był ks. prał. Ignacy Lasocki, płocki społecznik. Rok 2019 jest w mieście Rokiem Polskiego Czerwonego Krzyża.
Świdnica: obchody 15-lecia ustanowienia diecezji świdnickiej
O planowanych obchodach 15 – lecia diecezji świdnickiej, o okolicznościach ustanowienia diecezji i powołania biskupa oraz o tym, co udało się zrobić przez ostatnie 15 lat mówili uczestnicy konferencji prasowej, która odbyła się dziś w Auli Świdnickiej Kurii Biskupiej.
Kraków: dziś “Wieczór solidarności z Muzułmanami”
Dziś w Sali Urzędu Miasta Krakowa, odbędzie się spotkanie, mające wyrazić solidarność ze wspólnotą muzułmańską. Mieszkańcy Krakowa chcą pokazać, że wyznawcy islamu nie mają się w Polsce czego bać. „Wieczór solidarności z Muzułmanami” rozpocznie się o 18.30.
Ożary: pogrzeba sen. Wiesława Kiliana
W parafii pw. św. Katarzyny w Ożarach odbył się dziś pogrzeb senatora Wiesława Kiliana. Uroczystości przewodniczył biskup Ignacy Dec. Polityk zmarł 15 marca w wieku 67 lat. Był senatorem PO a wcześniej politykiem PiS.
Protest rodziców dzieci z niepełnosprawnością intelektualną
Rodzice i opiekunowie podopiecznych świetlic terapeutycznych prowadzonych przez Fundację im. Brata Alberta w Radwanowicach protestują przeciwko zmniejszeniu dotacji na ich działalność. W przypadku 9 placówek decyzja PFRON oznacza ich likwidację.
Abp Gądecki dziękuję za życzenia i gratulacje z okazji wyboru na przewodniczącego KEP
Serdecznie dziękuję wszystkim, którzy w ostatnich dniach przesyłają na moje ręce życzenia i gratulacje z okazji wyboru na przewodniczącego Konferencji Episkopatu Polski – napisał abp Stanisław Gądecki, Przewodniczący Konferencji Episkopatu Polski, w podziękowaniach.
Dobroszyce: konkurs dla niepełnosprawnych mistrzów kuchni
Wspaniałe zapachy unosiły się w pracowni – kuchni Warsztatu Terapii Zajęciowej w Dobroszycach. Podopieczni Caritas – 8 osób z niepełnosprawnością intelektualną zmierzyło się w konkursie kulinarnym.
Watykan: 150 tys. euro od papieża dla ofiar cyklonu w Mozambiku, Zimbabwe i Malawi
Ojciec Święty za pośrednictwem Dykasterii ds. Integralnego Rozwoju Człowieka postanowił przekazać 150 tys. euro na pomoc dla dotkniętych katastrofalnym cyklonem Mozambiku, Zimbabwe i Malawi – poinformowano w Watykanie. Dla każdego z tych krajów wyasygnowano po 50 tys. euro.
Kościół tarnowski hojnie wspiera misje
misjePonad 6,5 miliona złotych przekazała diecezja tarnowska na misje w 2018 r. Średnio diecezjanin ofiarował na ten cel 5,71 zł i jest to suma wyższa o kilkadziesiąt groszy niż w roku poprzednim. Dzięki tym ofiarom wspierane są Dzieło Misyjne Diecezji Tarnowskiej, Komisja Episkopatu Polski ds. Misji i Papieskie Dzieła Misyjne.

rssfeedwidget.com