Jastrowie–Skrzatusz: Pielgrzymka Wędrowników
Nie na Święty Krzyż, lecz do Skrzatusza dotarli szefowie ruchu skautowego w ramach dorocznego pielgrzymowania z krzyżami. Pierwszy raz w ogólnopolskim gronie wędrowali pokutnie nie świętokrzyskimi, lecz szlakami diecezji koszalińsko-kołobrzeskiej.
Abp Budzik: krzyż Chrystusa jest naszym sztandarem
Możemy pokonać zło w nas, które ma postać nałogów, wad i złych przyzwyczajeń. Prowadzimy wojnę, a naszym sztandarem jest krzyż Chrystusa, znak miłości Boga do człowieka - powiedział abp Stanisław Budzik podczas mszy odpustowej w lubelskim kościele św. Michała Archanioła na Bronowicach. Eucharystia zakończyła także trwający 6 lat archidiecezjalny projekt ewangelizacyjny „Źródło”, którego symbolem była peregrynująca kopia Krzyża Trybunalskiego.
Licheń: rocznica powstania sanktuarium maryjnego
„Chcemy dziękować Bogu za to miejsce i wszystko, co wydarzyło się w tym świętym miejscu przez te wszystkie lata i nadal się wydarza” – mówił ks. Janusz Kumala MIC, kustosz Sanktuarium Matki Bożej Licheńskiej podczas uroczystej sumy w bazylice w niedzielę 27 września, gdy obchodzono 168 lat istnienia Sanktuarium. W uroczystej liturgii uczestniczyło ponad 2 tys. pielgrzymów.
Bp Guzdek na Jasnej Górze: nie zgadzajmy się na niszczenie autorytetu polskiej Policji
Od złożenia kwiatów przy płaskorzeźbie „Gloria Victis” upamiętniającej 13 tys. policjantów zamordowanych przez Sowietów w 1940 r. rozpoczęła się na Jasnej Górze dziewiętnasta pielgrzymka środowiska policyjnego. Spotkanie odbywało się tradycyjnie przed patronalnym świętem Policji przypadającym w święto św. Michała Archanioła, 29 września.
Zakończyła się ogólnopolska pielgrzymka małżeństw i rodzin na Jasną Górę
O tym, że gniazdo rodzinne to najważniejsza ze wspólnot i że każda inna - parafia, szkoła, zakład pracy, samorząd czy państwo - winna pełnić wobec niej rolę służebną, wskazywał na Jasnej Górze bp Romuald Kamiński. Duchowny przewodniczył dziś Mszy św. w ramach 36. pielgrzymki małżeństw i rodzin, która przebiegała pod hasłem „Największym skarbem jest rodzina” zaczerpniętym z nauczania kard. Stefana Wyszyńskiego.
Bp Długosz: Jezus pragnie, byśmy doświadczali Jego miłosierdzia
„Wspominając jego życie, chcemy podziękować Bogu za przykład człowieka, który nigdy się nie starzeje” – powiedział o św. Wincentym a Paulo bp Antoni Długosz. Biskup pomocniczy senior archidiecezji częstochowskiej przewodniczył uroczystościom odpustowym w bydgoskiej parafii św. Wincentego a Paulo.
Dobiega końca akcja „Kredkobranie” dla polskich uczniów z Kresów
Fundacja Ignatianum i Stowarzyszenie „Korzenie” prowadzi inicjatywę „Kredkobranie”. W jej ramach do 4 października zbierane są przybory szkolne i materiały plastyczne, które trafią do najmłodszego pokolenia Polaków mieszkających na Kresach.
Miejsce Piastowe: nuncjusz apostolski zainaugurował rok jubileuszowy 100. rocznicy zatwierdzenia michalitów
Mszą św. pod przewodnictwem nuncjusza apostolskiego w Polsce abp. Salvatore Penacchio zainaugurowano Rok Jubileuszowy 100. rocznicy zatwierdzenia Zgromadzenia Świętego Michała Archanioła. Uroczystość odbyła się w Miejscu Piastowym na Podkarpaciu, gdzie znajduje się dom macierzysty michalitów. List do z okazji jubileuszu przesłał Ojciec Święty Franciszek.
Organizacje pomocowe krytycznie o pakcie migracyjnym Komisji Europejskiej
Jezuicka Służba Uchodźcom wypowiedziała się krytycznie na temat nowego paktu migracyjnego zaprezentowanego przez Komisję Europejską. Ta jedna z najprężniej działających światowych organizacji pozarządowych, zajmujących się uchodźcami wskazuje, że wygrała logika utylitaryzmu a nie solidarności.
Kard. Dziwisz: ludzka niewierność nie zniszczy miłości Boga
- Miłości Boga nie zniszczą ludzkie niewierności i nieprawości. Nie zniszczy jej obojętność, z jaką ta miłość się spotyka, również w dzisiejszym świecie – mówił kard. Stanisław Dziwisz w Sanktuarium św. Jana Pawła II w Krakowie podczas Mszy św. w 5. rocznicę beatyfikacji bł. Klary Szczęsnej. Krakowski metropolita senior podkreślał, że miłość określa charyzmat zgromadzenia sióstr sercanek, założonego przez błogosławioną.

rssfeedwidget.com