Niemiecki duchowny zmarły w Dachau beatyfikowany
W Limburgu odbyła się beatyfikacja sługi Bożego ks. Richarda Henkesa, pallotyna zmarłego w obozie koncentracyjnym w Dachau. Uroczystości przewodniczył kard. Kurt Koch, przewodniczący Papieskiej Rady ds. Popierania Jedności Chrześcijan.
50-lecie sióstr honoratek na Ukrainie
Jubileuszową Mszą św. w katedrze lwowskiej pod przewodnictwem abp. Mieczysława Mokrzyckiego rozpoczęto w święto Podwyższenia Krzyża Świętego, 14 września, obchody 50-lecia obecności Zgromadzenia Małych Sióstr Niepokalanego Serca Maryi na Ukrainie. W koncelebrze był też biskup pomocniczy diecezji charkowsko-zaporoskiej Jan Sobiło. W uroczystości uczestniczyły zakonnice z Ukrainy, Polski, Łotwy i Niemiec oraz księża i wierni z parafii, w których służą honoratki.
Nieskończona miłość Boga do grzeszników sercem Ewangelii
Sercem Ewangelii jest nieskończona miłość Boga do nas, grzeszników - mówił Franciszek w rozważaniu poprzedzającym modlitwę „Anioł Pański” ma placu św. Piotra w Watykanie.
Kard. Dziwisz: Jesteśmy odpowiedzialni za oblicze Kościoła
Jesteśmy odpowiedzialni za oblicze Kościoła, by jaśniało ono blaskiem świętości, miłości i dobra – mówił w Sarajewie kard. Stanisław Dziwisz. Krakowski metropolita senior przewodniczył Mszy św. w 130. rocznicę konsekracji tamtejszej katedry pw. Najświętszego Serca Pana Jezusa.
Bp Jamrozek: Nie wstydźmy się krzyża
Nie wstydźmy się krzyża. Powinniśmy się nim chlubić – mówił bp Stanisław Jamrozek, który w niedzielę przewodniczył Mszy św. odpustowej w parafii pw. Podwyższenia Krzyża Świętego w Łazach-Moszczanach.
Bp Guzdek: Potrzebna jest odwaga, by nazwać zło po imieniu
Potrzebna jest odwaga, by nazwać zło po imieniu, by nie odwracać oczu i nie zamykać ust, kiedy zło stara się narzucić swoje rozwiązania. Nie wyklucza to jednak mowy i czynów miłosiernych, i tego, że jesteśmy posłani po to, by ratować nawet najmniejsze dobro – mówił w Krakowie bp Józef Guzdek. Ordynariusz polowy wraz z bp. Janem Zającem obchodzili w Sanktuarium Bożego Miłosierdzia 15-lecie posługi biskupiej.
Abp Polak w Skrzatuszu: Obecność Maryi czyni to miejsce domem rodzinnym
Podczas tegorocznej Pielgrzymki Diecezjalnej, kościół sanktuaryjny w Skrzatuszu został podniesiony do rangi bazyliki mniejszej. Uroczystej Mszy św. przewodniczył Prymas Polski abp. Wojciech Polak. - Obecność Maryi czyni to miejsce domem rodzinnym – stwierdził duchowny.
135 lat łódzkiej parafii prawosławnej
Przed południem abp Grzegorz Ryś wziął udział w obchodach 135 - lecia powołania do istnienia prawosławnej parafii pw. św. Aleksandra Newskiego w Łodzi. Boskiej liturgii celebrowanej w łódzkim soborze prawosławnym przewodniczył abp Sawa, prawosławny metropolita warszawski i całej Polski.
Wyszatyce: abp Michalik przewodniczył uroczystościom 600-lecia parafii
Arcybiskup senior Józef Michalik przewodniczył w niedzielę uroczystościom 600-lecia istnienia parafii pw. św. Mikołaja biskupa w Wyszatycach koło Przemyśla. – To musi diabła denerwować! – powiedział emerytowany metropolita przemyski, przytaczając statystyki, według których rośnie liczba wiernych zaangażowanych we wspólnoty kościelne.
Bp Kamiński: Diecezjalny Synod Młodych ma nas nauczyć towarzyszenia na drodze wiary
W święto św. Stanisława Kostki, 18 września, uroczystą Mszą świętą w katedrze św. Michała Archanioła i św. Floriana Męczennika w diecezji warszawsko-praskiej rozpocznie się Synod Młodych. Prace potrwają cały rok, a wypracowane treści posłużą jako cenne wskazówki do dalszej pracy duszpasterskie – zapowiedział bp Romuald Kamiński w specjalnym liście do wiernych. Duchowny wyraził nadzieję, że synod będzie okazją do pobudzenia wiary, pobożności i gorliwości apostolskiej. - Diecezjalny Synod Młodych ma nas nauczyć towarzyszenia na drodze wiary. To wsłuchanie się w to, co Duch Święty mówi do wspólnoty miejscowego Kościoła – podkreślił.

rssfeedwidget.com