Wąwolnica: 740. rocznica pierwszego zjawienia się Matki Bożej na ziemiach polskich
W sanktuarium maryjnym w Wąwolnicy odbyły się uroczyste obchody 740. rocznicy objawień Matki Bożej. Według historyków było to pierwsze odnotowane w kronikach zjawienie się Maryi na ziemiach polskich. Podczas uroczystości poświęcono obraz autorstwa Stanisława Eugeniusza Bodesa, przedstawiającego wizję cudownego zdarzenia z 1278 r.
Abp Jędraszewski: związki homoseksualne są szyderstwem z Boga
Związki homoseksualne, którym chce się nadać wartość małżeństwa, nie mają nic wspólnego z Bożym zamysłem wobec człowieka i są szyderstwem z Boga i Jego najwspanialszego dzieła, jakim jest człowiek - powiedział abp Marek Jędraszewski podczas uroczystości Wniebowzięcia Najświętszej Marii Panny. Metropolita krakowski 15 sierpnia przewodniczył uroczystej sumie odpustowej w ludźmierskim sanktuarium.
Chrzanów: bp Nitkiewicz poświęcił nowo wybudowaną świątynię
W uroczystość Wniebowzięcia Najświętszej Maryi Panny bp Krzysztof Nitkiewicz dokonał uroczystego poświęcenia nowo wybudowanej świątyni i nowego ołtarza w parafii św. Jacka Odrowąża w Chrzanowie. W homilii ostrzegał m.in., że obecnie trwa zaciekła walka o nasze dusze, bardziej zaciekła niż w czasach komunizmu.
Bp Milewski: dziękujmy Bogu za wolną i bezpieczną Polskę
Dziękujmy Bogu - Panu czasu i historii za „polski sierpień”, „cud nad Wisłą”, za wolną i bezpieczną Polskę – wezwał dziś bp Mirosław Milewski w parafii Wniebowzięcia Najświętszej Maryi Panny w Tłuchowie w diecezji płockiej. Przewodniczył uroczystościom odpustowym z udziałem około 2,5 tys. wiernych.
Bp Miziński: tylko zachowanie prawa Bożego daje nam szansę na życie wieczne
Tylko zachowanie prawa Bożego w naszym życiu osobistym, rodzinnym, społecznym, daje nam szansę na osiągniecie życia wiecznego, które wysłużył nam Chrystus poprzez swój krzyż i śmierć na nim dla naszego zbawienia – mówił bp Artur Miziński podczas uroczystej sumy odpustowej ku czci Matki Bożej Wniebowziętej w Skalmierzycach.
Bp Mering ustanowił kolegiatę w Ciechocinku
„Podnoszę kościół parafialny pw. Świętych Apostołów Piotra i Pawła w Ciechocinku do godności Kolegiaty i ustanawiam przy nim Kapitułę Kolegiaty Ciechocińskiej” – napisał biskup włocławski Wiesław Mering w dekrecie odczytanym podczas Mszy św. w uroczystość Wniebowzięcia NMP we włocławskiej katedrze. Dekret wejdzie w życie 16 października, w 40. rocznicę wyboru Karola Wojtyły na papieża. Kapituła ciechocińska będzie czwartą w diecezji (trzecią kolegiacką), obok katedralnej i dwóch kolegiackich: w Uniejowie i Sieradzu.
Bp Dubrawski: poszedłem do seminarium, aby pomóc Jezusowi uratować świat
Poszedłem do seminarium, żeby pomóc Panu Jezusowi uratować świat – powiedział bp Leon Dubrawski z Kamieńca Podolskiego, który przewodniczył Mszy św. w czasie Wielkiego Odpustu Wniebowzięcia Matki Bożej w Kalwarii Pacławskiej k. Przemyśla. Kaznodzieja apelował, aby każdego dnia odmawiać różaniec.
Abp Gądecki: wniebowzięcie Maryi przypomina o naszej duchowej drodze
We wniebowzięciu Maryi podziwiamy chwałę, do jakiej została powołana Maryja, która przeszła przed nami duchową drogę, na którą my weszliśmy poprzez chrzest, wiążąc nasze życie z Chrystusem – mówił w uroczystość Wniebowzięcia NMP abp Stanisław Gądecki. Przewodniczący Episkopatu Polski uczestniczył w obrzędzie składania ślubów wieczystych przez siostry Misjonarki Chrystusa Króla dla Polonii zagranicznej w podpoznańskim Morasku.
Na Jasną Górę dotarło 66 tys. pielgrzymów pieszych
66 tys. pielgrzymów pieszych dotarło na Jasną Górę na tegoroczny odpust Wniebowzięcia NMP. Choć liczba tych, którzy do Częstochowy przyszli, nieco się zmniejszyła, to więcej jest pielgrzymek rowerowych. Przyjechało ich aż 113, a w nich 7,5 tys. osób. Dotarło także aż 15 pielgrzymek biegowych.
Bp Kamiński: broniąc Polski w 1920 roku – obroniliśmy Europę
Bitwa Warszawska 1920 roku była walką o wolność, wiarę i najświętsze wartości. Broniąc Polski, obroniliśmy Europę - podkreślił bp Romuald Kamiński. W południe w kaplicy w Ossowie odbyły się centralne uroczystości 98. rocznicy "Cudu nad Wisłą", w wyniku którego Polska armia pokonała dużo silniejszą Armię Czerwoną i zamknęła jej drogę do stolicy.

rssfeedwidget.com