Abp Jędraszewski: potrzebna jest kontrrewolucja katolicka
Jest potrzebna kontrrewolucja katolicka. Jedynie Kościół potrafi powiedzieć, że trzeba się opamiętać, jeśli chcemy przekazać dalej najlepsze wartości kultury europejskiej. Nie możemy powiedzieć, że nas to nie obchodzi. Konieczna jest mobilizacja mężczyzn, którzy czują się odpowiedzialni za swoje rodziny i dzieci, które mogą stać się ofiarami wielkiej krzywdy - powiedział abp Marek Jędraszewski w Krakowie podczas konferencji „Bitwa o odpowiedzialność”, zorganizowanej przez wspólnotę Mężczyźni św. Józefa.
Rzecznik KEP: Kościół uznaje wymogi prawa karnego
W kwestii zgłaszania przypadków wykorzystywania małoletnich przez osoby duchowne Kościół uznaje wymogi państwowego prawa karnego, a jednocześnie szanuje wolność zgłaszających – pisze rzecznik KEP ks. Paweł Rytel-Andrianik w przekazanym KAI oświadczeniu.
Ks. prof. Stanisław Wilk odbierze Nagrodę im. ks. Idziego Radziszewskiego
W środę 27 marca na Katolickim Uniwersytecie Lubelskim wręczona zostanie Nagroda im. ks. Idziego Radziszewskiego. Tegorocznym laureatem przyznawanego przez władze Towarzystwa Naukowego KUL wyróżnienia został ks. prof. dr hab. Stanisław Wilk SDB, były rektor lubelskiej uczelni.
Jedenaście warszawskich chórów na wspólnym koncercie “Gloria Patri”
W sobotę, 30 marca w Świątyni Opatrzności Bożej będzie można usłyszeć wyjątkowy koncert „Gloria Patri”, będący hołdem dla Jana Pawła II w 14. rocznicę jego śmierci. Usłyszymy aż jedenaście warszawskich chórów wywodzących się ze środowisk akademickich i kościelnych.
Kolejne dary akcji „Rodacy-Bohaterom” trafiły do środowisk polskich na Kresach
rodacy bohateromKolejne ponad 5 ton żywności zebranych w ramach akcji „Rodacy-Bohaterom” trafiło do kombatantów i Polaków mieszkających na Kresach. Na Litwę dary zawieźli wolontariusze z małopolskiego oddziału Stowarzyszenia Odra-Niemen oraz jezuickiej Akademii Ignatianum w Krakowie.
Warszawa: Ogólnopolska Kongregacja Duszpasterstwa Powołań (zapowiedź)
„Ratio institutionis sacerdotalis pro Polonia” oraz towarzyszenie młodym - to główne tematy Ogólnopolskiej Kongregacji Duszpasterstwa Powołań, która rozpocznie się w piątek 22 marca w Warszawie. Obradom przewodniczy biskup pomocniczy diecezji warszawsko-praskiej bp Marek Solarczyk.
Zielona Góra: Caritas wprowadzi program prewencji przed wykorzystywaniem „Bezpieczny wypoczynek”
W siedzibie Caritas diecezji zielonogórsko-gorzowskiej 20 marca odbyło się kolejne spotkanie Diecezjalnego Zespołu Roboczego dla Przygotowania Całościowego Programu Prewencji w Zakresie Ochrony Małoletnich. Trwają zaawansowane prace nad pierwszym programem: „Bezpieczny wypoczynek”, który ma na celu ochronę dzieci i młodzieży przed wykorzystywaniem seksualnym i przemocą.
Maroko: papież nie spotka się z migrantami
Relacje między katolikami i muzułmanami w Maroku są bardzo dobre. Kraj ten jest tradycyjnie tolerancyjny dla mniejszości. Co więcej spotykam się tu z większym szacunkiem i otwarciem niż na przykład w Hiszpanii – powiedział arcybiskup Tangeru Santiago Agrelo Martinez na 10 dni przed papieską podróżą do tego kraju.
Producenci filmu „Klecha”: dokładamy starań, aby zapłacić nieuregulowane należności
Dokładamy wszelkich starań, aby jeszcze nieuregulowane należności zostały opłacone - powiedział Andrzej Stachecki, producent filmu "Klecha", odnosząc się do medialnych doniesień dotyczących zaległości w wypłatach m.in. dla statystów filmu. Oświadczył też, że film jest w końcowej fazie produkcji. Ukończono montaż, trwają prace nad udźwiękowieniem filmu i efektami komputerowymi.
Rejs Niepodległości: podsumowanie w Londynie
Dar MłodzieżyDar Młodzieży w Rejsie Niepodległości opuścił ostatni port – Londyn. Polski żaglowiec tym razem cumował na Tamizie. Zainteresowanie Polaków mieszkających w Wielkiej Brytanii było ogromne. Choć na statek trzeba było docierać wyczarterowaną taksówką motorową, z młodymi żeglarzami spotkało się prawie 2000 osób: Polaków i Brytyjczyków.

rssfeedwidget.com