Poznań: dziś czytanie Księga Liczb podczas Verba Sacra
Aktor Marcin Kwaśny, odtwórca roli rtm. Witolda Pileckiego, zaprezentuje dziś w poznańskiej katedrze fragmenty Księgi Liczb. Będzie to kolejna prezentacja w ramach nowego cyklu Verba Sacra – Biblia Trzeciego Tysiąclecia. Początek o 17.00, wstęp wolny.
Zespół dawnego klasztoru norbertanek w Strzelnie na liście Pomników Historii
Zespół dawnego klasztoru norbertanek w Strzelnie z rotundą św. Prokopa, bazyliką Świętej Trójcy i dawnym dworem prepozytów w Strzelnie wpisany został na listę Pomników Historii. To piąty Pomnik Historii w archidiecezji gnieźnieńskiej.
Archidiecezja gnieźnieńska: nowenna przed odpustem ku czci św. Wojciecha
W kościołach archidiecezji gnieźnieńskiej trwa nowenna przed główną uroczystością odpustową ku czci św. Wojciecha, która odbędzie się w niedzielę 29 kwietnia. Do włączenia się w modlitwę i udział w obchodach świętowojciechowych zaprasza Prymas Polski abp Wojciech Polak.
Ingres bp. Wiesława Śmigla do konkatedry Świętej Trójcy w Chełmży
- Wchodząc tutaj, doświadczyłem historii pięknej diecezji chełmińskiej. Przejmujemy tę historię, by ją przekazywać kolejnym pokoleniom; przejmujemy, by była nie tylko historią, ale by stała się żywym Kościołem - mówił dziś biskup toruński Wiesław Śmigiel podczas ingresu do chełmżyńskiej konkatedry.
Abp Szal: los Polski to nasza uczciwość w pracy
O tym, że los Polski zależy od uczciwości jej mieszkańców we wszystkich aspektach codziennego życia przekonywał dziś abp Adam Szal. Metropolita przemyski przewodniczył w archikatedrze w Przemyślu Mszy św. na rozpoczęcie XII Kongresu Nauczycieli i Wychowawców. Jego głównym gościem będzie wicepremier Beata Szydło.
Kraków: uroczystości 70 – lecia powstania Polskiej Prowincji Zmartwychwstańców
Z udziałem o. Paula Voisina CR, przełożonego generalnego Zgromadzenia Zmartwychwstańców odbyły się 21 kwietnia w Krakowie główne uroczystości 70-lecia powstania Polskie Prowincji Zmartwychwstańców. - Członkowie zgromadzenia powinni wciąż być ludźmi w drodze. Powinniśmy używać swoich darów i talentów tworzenia nowych, dobrych czasów - mówił o. Voisin.
Tarnów: Papież pobłogosławił uczestników diecezjalnego synodu
Papież Franciszek udzielił apostolskiego błogosławieństwa biskupowi tarnowskiemu Andrzejowi Jeżowi, jego współpracownikom, członkom synodu i uczestnikom inauguracji. Dziś w Tarnowie, z udziałem tysięcy wiernych, rozpoczął się V Synod Diecezji Tarnowskiej. Mszy na inaugurującej wydarzenie przewodniczył abp Marek Jędraszewski, metropolita krakowski.
Bielsko-Biała: bp Pindel przewodniczył celebracji słowa Bożego
Uroczysta celebracja słowa Bożego, której po raz pierwszy w historii diecezji bielsko-żywieckiej przewodniczył bp Roman Pindel, zakończyła 20 kwietnia obchody Tygodnia Biblijnego w bazylice Nawiedzenia NMP w Bielsku-Białej Hałcnowie. Podczas nabożeństwa uczestnicy modlitwy czytali i słuchali słowa Bożego, śpiewali psalmy i pieśni do Ducha Świętego, a na koniec uczcili księgę Pisma Świętego przez ucałowanie.
Życzenia przewodniczącego Episkopatu dla bp. Janusza Ostrowskiego
Kościół w Polsce łączy się dzisiaj z Waszą Ekscelencją oraz z całą archidiecezją warmińską, wyrażając swoją wdzięczność Boga za dar pasterza, który z sercem mądrym, ofiarnym i roztropnym wspierać będzie biskupa diecezjalnego w jego posłudze - napisał przewodniczący Episkopatu abp Stanisław Gądecki w liście z życzeniami do bp. Janusza Ostrowskiego, który przyjął dziś, 21 kwietnia, sakrę biskupią. Życzenia podczas uroczystości odczytał bp Artur Miziński.
Bp Pindel do maturzystów: zawierzcie się nie byle jakiemu autorytetowi
Ok. 1,5 tys. maturzystów diecezji bielsko-żywieckiej modliło się 20 kwietnia na Jasnej Górze podczas pielgrzymki z udziałem bp. Romana Pindla. Hierarcha, który przewodniczył Mszy. św. koncelebrowanej w bazylice jasnogórskiej, zachęcił młodych ludzi, by starali się wartościować swoje autorytety.

rssfeedwidget.com