RPO interweniuje ws. Polaka w śpiączce. Chce znalezienia "akceptowalnego rozwiązania"
Rzecznik Praw Obywatelskich Adam Bodnar interweniuje w sprawie Polaka w śpiączce znajdującego się w szpitalu Plymouth. Żona i dzieci mężczyzny zgadzają się na odłączenie go od aparatury podtrzymującej życie, protestują m.in. matka i rodzeństwo Polaka. Według Bodnara konieczne jest uzyskanie opinii m.in. Komisji Etyki Lekarskiej Brytyjskiego Stowarzyszenia Medycznego.
Napad w centrum Olsztyna. Sprawca postrzelił dwie osoby i ukradł biżuterię
Olsztyńska policja poszukuje sprawcy napadu w jednym z lokali usługowych w centrum miasta. Napastnik w piątek ok. godz. 19 ranił dwie osoby i ukradł biżuterię.
Sąd wyraził zgodę na transport Polaka w śpiączce do kraju. Mężczyzna leży w szpitalu w Plymouth
Sąd Okręgowy w Warszawie zdecydował w piątek o ubezwłasnowolnieniu Polaka w śpiączce znajdującego się w szpitalu w Plymouth w Wielkiej Brytanii - podał portal wPolityce.pl. W efekcie ma to umożliwić transport mężczyzny do Polski.
Duda o delegowanych prokuratorach: Jeżeli jest im źle, to nie widzę problemu. Mają wolność wyboru zawodu
- Jeżeli państwu prokuratorom jest tak bardzo źle, to ja problemu nie widzę. Są inne możliwości, niekoniecznie trzeba pracować w państwowym prawniczym zawodzie, można być adwokatem, można być radcą prawnym, notariuszem - mówił w piątek w TVN24 prezydent Andrzej Duda, odnosząc się do kwestii delegowania prokuratorów. Z-ca prokuratora generalnego Bogdan Święczkowski w ostatnich dniach zdecydował o skierowaniu krytycznych wobec władzy prokuratorów do odległych o setki kilometrów miast.
Szczepienia. Wirusolożka o kolejkach w przychodniach: Takie sceny są niedopuszczalne
Długie kolejki w przychodniach, zdenerwowani seniorzy, problemy z rejestracją - eksperci są zgodni, że tak nie powinien wyglądać proces szczepień. - Takie sceny są niedopuszczalne - powiedziała w TVN 24 prof. Krystyna Bieńkowska-Szewczyk z Uniwersytetu Gdańskiego.

rssfeedwidget.com