Mazowsze. Trwają poszukiwania półtonowego byka. "Urwał nam linę i uciekł z załadunku"
Ponad półtonowy byk uciekł z gospodarstwa rolnego w gminie Wieczfnia Kościelna (powiat mławski, Mazowsze). Zwierzę zerwało się w trakcie ważenia i prawdopodobnie uciekło do lasu. Zestresowany byk może być niebezpieczny.
MSZ o wydaleniu polskich dyplomatów z Rosji: Zastrzegamy sobie prawo do adekwatnej reakcji
- Odnotowujemy to, przyjmujemy do wiadomości, zastrzegamy sobie prawo do adekwatnej reakcji - powiedział wiceszef polskiej dyplomacji Szymon Szynkowski vel Sęk w reakcji na wydalenie z Rosji pięciu polskich dyplomatów. Wskazane przez rosyjskie MSZ osoby mają opuścić Federację Rosyjską do 15 maja.
Paweł Kowal o decyzji ws. Igora Tulei. "Nie chcieli mieć skandalu na cały polityczny świat"
- Obóz władzy miał wybór: albo obrazki na całym świecie, jak sędzia jest wyprowadzany rano ze swojego mieszkania, albo trochę się uspokoić - powiedział w TVN24 Paweł Kowal, komentując decyzję Izby Dyscyplinarnej w sprawie sędziego Igora Tulei.
Ukraina. Rosja wycofa wojska stacjonujące przy granicy
Rosyjski minister obrony Siergiej Szojgu nakazał wielu jednostkom wojskowym, które stacjonowały przy granicy z Ukrainą, aby wróciły do baz. Żołnierze mają na to czas do końca kwietnia. Unia Europejska oszacowała, że ponad 100 000 rosyjskich żołnierzy zgromadziło się w pobliżu granicy i na Krymie.
Daniel Obajtek przegrywa w sądzie z "Wyborczą". Nie będzie zakazu publikacji o prezesie Orlenu
Sąd odrzucił wniosek Daniela Obajtka o nałożenie na "Gazetę Wyborczą" rocznego zakazu publikowania artykułów na temat zniżki, jaką prezes Orlenu otrzymał na zakup apartamentu na warszawskim osiedlu. Według sądu zakaz nie mógł zostać uwzględniony, "gdyż ograniczałoby to wolność prasy i krytyki, która ze względu na charakter pełnionej przez Daniela Obajtka funkcji jest pożądana ze społecznego punktu widzenia".

rssfeedwidget.com