Wiceminister spraw zagranicznych o liście ambasadorów ws. LGBT: Zgadzamy się z tym przesłaniem
"W pełni zgadzamy się z tym przesłaniem dzisiejszego listu ambasadorów akredytowanych w Warszawie" - napisał Paweł Jabłoński, podsekretarz stanu w MSZ. To komentarz do listu opublikowanego przez ambasadorów, m.in. Georgette Mosbacher, z wyrazami wsparcia dla społeczności LGBT w Polsce.
Co najmniej 16 osób nie żyje. Premier Armenii o groźbie wojny z Azerbejdżanem. "Nieprzewidywalne konsekwencje"
Narasta napięcie między Armenią i Azerbejdżanem. Władze separatystycznego Górskiego Karabachu podały, że w wyniku ostrzały zginęło kilku cywilów, a kilkudziesięciu zostało rannych. Natomiast Ministerstwo Obrony Armenii poinformowało, że życie straciło 16 żołnierzy, a ponad 100 jest rannych.
Trump chce, by Biden przeszedł test narkotykowy. Rosną emocje przed pierwszą debatą wyborczą w USA
Kampania wyborcza w Stanach Zjednoczonych wchodzi właśnie w ostatnią fazę. W najbliższy wtorek dwaj kandydaci na prezydenta zmierzą się w pierwszej debacie telewizyjnej. Emocje rosną, a Donald Trump w swoim stylu uderza w rywala, sugerując konieczność... testu na obecność narkotyków i nie robi tego pierwszy raz. Wiele emocji budzi też nominacja dla nowej sędzi Sądu Najwyższego.
"Prawa człowieka to nie ideologia". Georgette Mosbacher opublikowała list 50 ambasadorów
"Prawa człowieka są uniwersalne i wszyscy, w tym osoby LGBTI, mają prawo w pełni z nich korzystać" - czytamy w liście otwartym 50 ambasadorów w Polsce. Pismo zamieściła w mediach społecznościowych ambasadorka USA Georgette Mosbacher.
Sondaż: PiS z większością, ruch Hołowni trzeci. Konfederacja może potroić liczbę mandatów
W najnowszym sondażu dla dorzeczy.pl Prawo i Sprawiedliwość wygrywa wybory parlamentarne. Trzecią siłą w Sejmie stałby się ruch Szymona Hołowni. Ze swojego sondażowego wyniku zadowolona może być Konfederacja, która wprowadziłaby do Sejmu 30 posłów.

rssfeedwidget.com