17-latek o zatrzymaniu przez policję: Krzyczeli "szmato, na ziemię", dusiłem się
- Uciekałem przed policją i zostałem brutalnie rzucony na ziemię. Z krzykiem: "szmato, na ziemię", zostałem od razu zakuty w kajdanki - relacjonował w TVN24 17-letni Jan Radziwon zatrzymany kilka dni temu podczas jednego z protestów w Warszawie. Nastolatek spędził noc w areszcie. Policja twierdzi, że powodem zatrzymania była agresja 17-latka wobec jednego z funkcjonariuszy.
Donald Tusk o działaniach PiS: Wpisują się precyzyjnie w rosyjską strategię rozbijania UE
Donald Tusk stwierdził, że działania PiS "wpisują się w rosyjską strategię rozbijania Unii Europejskiej". "Czy robią to świadomie jest pytaniem drugorzędnym" - napisał były premier.
Protesty przed MEN. Policja zatrzymała dziennikarkę, demonstranci ruszyli przed komisariat
W poniedziałek znów odbyły się demonstracje Ogólnopolskiego Strajku Kobiet. W Warszawie zablokowano m.in. most Łazienkowski, protestowano też przed Ministerstwem Edukacji Narodowej. Tam policja zatrzymała kilka osób, m.in. dziennikarkę i aktywistkę. Demonstranci, domagający się wypuszczenia zatrzymanych, przeszli pod komisariat przy ul. Wilczej, który został mocno obstawiony przez funkcjonariuszy.
Sondaż: Zjednoczona Prawica z minimalną przewagą nad KO. Różnica wynosi dwa punkty procentowe
W sondażu dla "Faktów" TVN24 Zjednoczona Prawica zanotowała 27 procent poparcia. Drugie miejsce przypadło Koalicji Obywatelskiej. Na trzecim miejscu uplasował się ruch Polska 2050 Szymona Hołowni.
Rzecznik KGP o zatrzymaniu Agaty Grzybowskiej: Policjanci nie wiedzieli, że to jest fotoreporterka
Rzecznik komendanta głównego policji Mariusz Ciarka odniósł się do zatrzymania przez policję dziennikarki Agaty Grzybowskiej. - Legitymacja prasowa czy jakikolwiek inny dokument nie zwalnia nas z odpowiedzialności za podejrzenie popełnienia przestępstwa - stwierdził.

rssfeedwidget.com