Kiedy będziesz musiał zwrócić dotację na pompę ciepła z Mój Prąd 5.0?
Właściciele nowych instalacji fotowoltaicznych mogą sięgnąć nawet po dotację w wysokości do 28,5 tys. zł na zakup pompy ciepła w ramach programu Mój Prąd 5.0. Jeśli zamontują lub mają zamontowane dodatkową instalacje grzewczą to albo nie otrzymają dotacji, albo nawet zostanie im ona cofnięta po przyznaniu.
Unijne rozporządzenie AFIR wchodzi w życie. Czy Polska jest na nie gotowa?
Przyjęte w lipcu br. przez Radę UE rozporządzenie AFIR nakazuje rozbudowę infrastruktury ładowania, a czasu na to jest coraz mniej. Poprzeczka jest zawieszona wysoko, bowiem według wyliczeń PSPA w ciągu kolejnych 7 lat moc stacji ładowania w Polsce wzdłuż sieci TEN-T powinna wzrosnąć aż 34-krotnie.
Braki paliwa w hurcie i embargo. Zdanie rolników
Zarząd Wielkopolskiej Izby Rolniczej pochylił się nad problemami ostatnich dni, a raczej miesięcy. Odnieśli się do nieprzedłużenia przez Unię Europejską embarga na ukraińskie produkty, ale też i nad utrzymującym się problemem braku paliwa dla rolników w hurcie.
Jak zrobić najlepszą nalewkę z pigwy?
Nalewka z pigwy to kolejna procentowa propozycja do naszej piwniczki inspirowanej jesiennymi owocami. Możesz pigwówkę przygotować na kilka sposobów.
Zmiany w ekoschematach. Sprawdź nowe zasady i terminy
Wprowadzone zmiany dotyczą rolników, którzy w złożonych w ramach tegorocznej kampanii dopłat bezpośrednich i obszarowych deklarowali realizację ekoschematów Rolnictwo węglowe i zarządzanie składnikami odżywczymi, Biologiczna ochrona upraw i Prowadzenie produkcji roślinnej w systemie Integrowanej Produkcji Roślin. Warto zapoznać się z aktualnymi zasadami i nowymi terminami.
Drobiarze o imporcie z Ukrainy: Nie ma miejsca na podwójne standardy
Przedstawiciele Krajowej Federacji Hodowców Drobiu i Producentów jaj skomentowali doniesienia dotyczące skargi władz Ukrainy, która ma trafić do WTO (Światowej Organizacji Handlu) na działania Polski, wprowadzające zakaz importu do naszego kraju zboża z Ukrainy.
Kredyty płynnościowe nie dla rolników-rencistów
Preferencyjne kredyty płynnościowe nie są kierowane do osób pobierających rentę, bo.... istnieje ryzyko, że go nie spłacą - argumentuje resort rolnictwa.
Ceny mleka ponownie spadły, ale tempo obniżek wyhamowuje
Od początku bieżącego roku obserwujemy ostrą jazdę w dół w cennikach skupu mleka. W sierpniu stawki znów spadły, ale obniżki nie są już tak dotkliwe jak dotychczas.
Samosiewy kukurydzy w rzepaku? Ciepłe temperatury sprzyjają nietypowym chwastom
Z reguły problemem w rzepaku są samosiewy zbóż. Czasem, ale jednak, pojawiają się także inne, rzadko spotykane niepożądane rośliny, jak. np samosiewy kukurydzy.
Gdzie trafi najwięcej pieniędzy z dopłat bezpośrednich?
Deklarowana powierzchnia działek rolnych we wnioskach o przyznanie płatności bezpośrednich za 2023 rok to 14 126 274,83 ha. O dopłaty ubiega się 1 236 890 rolników. Gdzie trafi najwięcej pieniędzy z dopłat bezpośrednich?

rssfeedwidget.com