Jakie pH wody do oprysku?
Woda jest jedynym nośnikiem, przez który podajemy środki ochrony roślin. Jaka powinna być woda stosowana w opryskach?
Pracownicy OSM w Czarnkowie przeciwni fuzji
Pomysł połączenia Okręgowej Spółdzielni Mleczarskiej w Czarnkowie z rynkowym gigantem nie wszystkim się podoba. Pracownicy i część dostawców sprzeciwiają się fuzji z Mlekovitą.
Zatrzymany za kradzież fotopułapek
Dwie fotopułapki zniknęły z terenu kopalni piasku pod Miliczem. Odzyskali je policjanci.
Z Rumunii do Polski – nowa marka ciągników jest już w kraju
W zeszłym roku informowaliśmy, że rumuński ciągnik marki Irum trafi do polskiej dystrybucji. W Kielcach podstawowy model Tagro 102 w liczbie dwóch sztuk zaparkował na stoisku firmy Hydro-Masz, która zajmie się sprzedażą nowej marki. Co oferuje Irum, ile kosztuje i czy będzie konkurencją dla innych maszyn?
Superświnie pustoszą pola w USA i Kanadzie. Farmerzy płacą krocie myśliwym
Północne stany USA i większość terytorium Kanady borykają się z inwazją "superświń", które pustoszą pola uprawne i lasy.
Od czego można i warto ubezpieczyć burak cukrowy?
Już na etapie wschodów, przymrozki wiosenne, efekt działania erozji wietrznej, nawalne deszcze  mogą silnie zredukować obsadę buraka cukrowego. W czasie wegetacji natomiast gradobicie może pozbawić rośliny liści, a tym samym wpłynąć na proces gromadzenia masy i cukru w korzeniach. Jak zabezpieczyć się przed tymi negatywnymi następstwami?
Na co zwrócić uwagę przy wyborze i montażu klimatyzacji w domu?
Jeśli decydujemy się naj montaż klimatyzacji, warto zwrócić uwagę na kilka istotnych czynników, które pomogą wybrać właściwe urządzenie służące przez wiele lat. Przede wszystkim, ważne jest, aby wybrać odpowiednie miejsce na montaż klimatyzacji.
Podwyżka cen duńskich warchlaków
Dzisiejsze notowania na duńskiej giełdzie warchlaków przyniosły podwyżki. Obecnie warchlaki w Danii są o 30 DKK/szt. droższe niż przed tygodniem.
Dobrze że byliście. Dyskusja była żywa, a pytań wiele
Jaki ciągnik używany kupić? Ile będzie kosztował Zduntrac? Dlaczego seria 3000 ciągników Massey Fergusona jest taka dobra? Te i wiele innych pytań padło podczas spotkania z Mariuszem Zdanowskim na stoisku Farmera podczas targów Agrotech 2023.
Kolejny spadek cen oleistych na światowych giełdach
Wczorajsze notowania kontraktów na oleiste na światowych giełdach zakończyły ponownie spadkiem cen. Najwięcej stracił rzepak na Matif- 2,4 proc.

rssfeedwidget.com