Zwyżka ceny mleka surowego w skupie
Wzrost ceny mleka surowego w skupie w Polsce wg GUS, rosną również ceny produktów mlecznych na świecie.
Ule przemalowane, ale odzyskane
Policjanci odzyskali ule, skradzione z pasieki na Dolnym Śląsku, mimo że złodzieje zdążyli je przemalować.
Złodzieje w gorzelni i zakładzie mięsnym
Małopolscy policjanci ujęli złomiarzy, którzy kilkakrotnie włamali się do nieczynnego zakładu mięsnego. Na Mazowszu amatorzy złomu ukradli piec z gorzelni.
Pewność gwarantowana certyfikatem ESTA
ESTA jest wyznacznikiem dobrych praktyk w zakresie przygotowywania i zaprawiania ziarna z uwzględnieniem stosowanych środków ochrony roślin. To gwarancja najwyższej jakości standardów materiału siewnego, jak i całego procesu zaprawiania.
Budżetowe „szóstki”, czyli budżetowe maszyny o mocy ok. 150 KM
Jaki ciągnik o mocy 150 KM wybrać, aby nie był drogi w zakupie i eksploatacji, a jednocześnie oferował dobre parametry robocze, takie jak siła uciągu, udźwig czy wydajna hydraulika? Najlepiej 6-cylindrowy, „nieprzeładowany” ilością nowinek techniki. Oto kilka propozycji, które powinny spełnić powyższe oczekiwania.
Ceny zbioru kukurydzy na kiszonkę w sezonie 2020
Tegoroczny sezon zbioru kukurydzy kiszonkowej w wielu rejonach kraju rozpoczął się z opóźnieniem w porównaniu do lat ubiegłych. Z tego też względu wielu rolników nadal nie zebrało swoich upraw. Jak zatem wyglądają ceny usług w obecnym sezonie?
Areszt za groźby i podpalenie
Dwóch mężczyzn odpowiedzialnych za podpalenie gospodarstwa na Mazurach złapali policjanci z Giżycka.
Kukurydza – pasza na wagę złota?
Kukurydza to pasza chętnie stosowana w żywieniu trzody chlewnej. Ma ona wiele zalet, ale również ograniczeń. Omówimy je w poniższym artykule.
Ogrodzenie posesji zgodnie z prawem
Wybór odpowiedniego ogrodzenia posesji to jedno, ale jego wytyczenie i posadowienie zgodnie z przepisami prawa to zupełnie inna sprawa. Na co należy zwrócić uwagę, aby ogrodzić posesję, nie łamiąc prawa budowlanego?
W minionym tygodniu potaniały zboża na światowych giełdach
W ostatnim tygodniu na światowych giełdach potaniały wszystkie prezentowane poniżej kontrakty zbożowe. Największa przecena wystąpiła na amerykańskiej pszenicy- o -5,3 proc.

rssfeedwidget.com