Połączenie Yokohamy z ATG
Firma Yokohama Rubber Co., Ltd. ogłosiła niedawno, że skonsoliduje swoje przedsiębiorstwa produkcji opon do jazdy poza drogami publicznymi (w tym rolniczymi) pod jedną nazwą - Yokohama Off-Highway Tires (YOHT).
WIR: Pomoc publiczna powinna trafić tam, gdzie są realne straty
W opinii WIR pomoc publiczna powinna być ukierunkowana tylko dla podmiotów prowadzących produkcję rolniczą na własny rachunek i ryzyko oraz dla tych, którzy faktycznie ponoszą rzeczywiste straty. Tymczasem mechanizm obowiązujący aktualnie, sprawia, że pieniądze trafią do osób pracujących usługowo i nie odczuwających kryzysu cenowego żywca wieprzowego - czytamy w komunikacie Izby.
Skuteczne oświetlenie obory – większa wydajność, niższe koszty
Prawidłowo zaplanowany system oświetlenia w oborze może przynieść hodowcy wielorakie zyski. Do najważniejszych zaliczyć można wzrost wydajność krów oraz znaczne ograniczenie kosztów energii.
Uprawa kukurydzy w USA ze względu na degradację gleby coraz kosztowniejsza
Stany Zjednoczone to największy producent kukurydzy na świecie. W sezonie 2018-2019 farmerzy wyprodukowali tam ponad 366 milionów ton metrycznych kukurydzy. Jednak pogorszenie stanu gleby w USA sprawia, że uprawa „Złota Ameryki” jest coraz kosztowniejsza. Degradacja gleby kosztuje tamtejszych hodowców pół miliarda dolarów rocznie.
Robert Lewandowski: wybrałem Bio-Lider, bo wierzę w ten projekt i jego sukces
- Zainwestowałem w firmę, która jest odpowiedzią na potrzeby rynku i dzisiejszego świata. W sporcie i biznesie stawiam na rozwój, dlatego cieszę się, że i tym razem mam wsparcie doświadczonych ekspertów. Wybrałem firmę Bio-Lider, która wiedzę i doświadczenie wspiera technologią, know-how i nowoczesnym laboratorium Bio-Gen. Wierzę w ten projekt i jego sukces – zapewniał w czasie konferencji prasowej, kapitan reprezentacji Polski w piłce nożnej i współwłaściciel spółki - Robert Lewandowski.
Z nieokrytej pryzmy traci się ok. 0,36 t cukru
Korzenie buraka cukrowego pochodzące z późnych zbiorów i przeznaczone do dłuższego przechowywania powinny być zabezpieczone przed niekorzystnymi warunkami atmosferycznymi agrowłókniną. W przeciwnym razie tracą masę i dochodzi do ubytku cukru. Jakiego rzędu są to wartości?
Twórcy ludowi znajdą się w Polskiej Izbie Artystów
Czy twórcy z proponowanej Polskiej Izby Artystów otrzymają wsparcie państwa? Chcą tego posłowie z KO, którzy złożyli w Sejmie projekt ustawy o statusie artysty zawodowego.
ASF kolejny raz blisko województwa łódzkiego
Nie pierwszy raz afrykański pomór świń zawitał w bezpośrednie sąsiedztwo województwa łódzkiego. Tym razem chorobę potwierdzono raptem kilometr od granic regionu.
Rozbito szajkę oszukującą przy obrocie mięsem
Funkcjonariusze Agencji Bezpieczeństwa Wewnętrznego rozbili w Wielkopolsce zorganizowaną grupę przestępczą, która oszukiwała Skarb Państwa przy obrocie mięsem.
Jak prawidłowo dobrać ogrzewanie pod podłogę?
Zaletą grzewczych systemów płaszczyznowych jest zdolność akumulowania energii i równomiernej niskotemperaturowej redystrybucji ciepła, co sprawdzi się przy współpracy z urządzeniami, OZE jak pompy powietrza czy fotowoltaika. Podłogówkę można zainstalować jako ogrzewanie wodne lub elektryczne.

rssfeedwidget.com