Pomysłowy elektryk zbudował magazyn energii do fotowoltaiki ze skradzionych akumulatorów
Pewien pomysłowy elektryk skradł 26 akumulatorów, aby zmontować z nich domowy magazyn energii. Gromadził w nim nadwyżki prądu ze swoich paneli fotowoltaicznych na dachu.
Który kraj Europy jest najbiedniejszy?
Węgry zostały w ubiegłym roku wyprzedzone pod względem poziomu konsumpcji przez Bułgarię i stały się najbiedniejszym krajem w całej Unii Europejskiej – wynika z badań instytutu ekonomicznego GKI, omawianych przez węgierską prasę.
Marchew w uprawie bezorkowej w gospodarstwie ekologicznym okiem praktyka
Obserwując sytuację na polach z czasem orałem coraz płycej, a obecnie jest zwolennikiem głębokiego spulchniania, ale płytkiego mieszania gleby - mówi Zbigniew Kałdonek, rolnik z województwa lubuskiego uprawiający m.in. marchew w systemie rolnictwa ekologicznego. Jak takie rozwiązanie sprawdza się w praktyce? Jak rolnik ocenia sytuację na rynku marchwi ekologicznej?
Chiny spodziewają się rekordowych zbiorów zbóż. Żniwa już na finiszu
W Chinach żniwa zaczynają się zwykle od maja i trwają do końca czerwca. Władze kraju wieszczą rekordy w zbiorze pszenicy.
Kończy się nabór wniosków o dopłaty bezpośrednie w kampanii 2024!
Trwa kampania dopłat bezpośrednich i obszarowych za 2024 r. Ale uwaga - nabór potrwa tylko do 1 lipca, a więc czasu na złożenie wniosku pozostało już bardzo mało. Dotychczas złożono 1,02 mln takich wniosków, tymczasem - przypomnijmy - rok temu było ich blisko 1,24 mln.
Zboża na światowych giełdach potaniały
Wczorajsze notowania kontraktów zbożowych na światowych giełdach zakończyły się spadkiem cen. Pszenica na MATIF potaniała o 1,6 proc.
Spadek cen oleistych na światowych giełdach
Wczorajsze notowania oleistych na światowych giełdach zakończyły się spadkiem cen. Rzepak na MATIF potaniał o 0,6 proc.
Małe żniwa ruszają, ale bardzo powoli. Jakie plony?
Żniwa jęczmienne trwają w różnych regionach, ale do ich pełni jeszcze chwila. Koszone są jednak najsłabsze kawałki. Jakie plony?
Pola Mocy: produkcja energii nie może wypierać produkcji żywności
Biogazownie rolnicze według mnie są tym numerem jeden dla dla polskiej wsi - stwierdził Michał Kołodziejczak, wiceminister w ministerstwie rolnictwa i rozwoju wsi, podczas naszej konferencji Pola Mocy, która odbyła się w czwartek na Zamku w Gniewie. Jak resort widzi dalszy rozwój tego sektora?
Zamiast zdjęć geotagowanych, to komisje będą oceniać spełnianie wymogów WPR?
Komisja Europejska opublikowała propozycję zwolnienia państw członkowskich UE z obowiązku, aby od 2027 roku monitoring wdrażania polityki rolnej opierał się w 70% na geotagowanych zdjęciach. Jest to odpowiedź na skargi rolników dotyczące nadmiernej biurokracji w Unii.

rssfeedwidget.com